draenei Neeshka

Uživatelský avatar
Noominis
Příspěvky: 14
Registrován: 30 kvě 2018, 20:26
Bydliště: Za sedmero horami

draenei Neeshka

Příspěvekod Noominis » 28 led 2019, 15:35

Obrázek
Neeshka

Jméno: Neeshka
Rasa: draenei
Příslušnost: šaman
Místo narození: Shattrath city, město, v němž přebývá Světlo.
Věk: Velmi nízký, zvlášť na poměry draenei.
Pro člověka bude vypadat jako dospělá draenei, pro znalce rasy nebo samotné draeneie budou viditelné jisté rysy jako neúplné zrohovatění různých výstupků, mělké vrásky, jemná kůže a poznají tak, že se jedná o „malé pívo“. Blizz nemá přesně stanovené, jak dlouho trvala válka orků a draenei na Draenoru než prošli Dark portálem a začala První válka, ale dle některých zjistitelných informací mohlo od prvního konfliktu s orky (přepadení karavan) uběhnout až sto let. Vypití Mannarothovy krve, pád Shattrathu a otevření Dark portalu pak zapadá až do posledních třech dekád (kdyžtak dodám zdroje). Nechci takhle mladou draeinei abych mohl chodit a říkat, že „je sexy“, to by byla i kdyby jí bylo 2000. Chci ale šamanku a Nobundo se šamanismus naučil až po pádu Shattrathu a až potom učil ostatní draenei. Je pro mě tedy zbytečné, aby byl můj char kdovíjak starý. Narodila se někdy během války s orky, takže jí může být takových 50-100.

Šamanismus
Obrázek
Čtyři základní elementy

Abychom si ujasnili, jak funguje šamanismus u draenei, musíme se vrátit daleko do minulosti, do dob, kdy vznikl Draenor. Narozdíl od Azerothu, Draenor neměl ve svém srdci spícího titána, který právě na Azerothu vstřebal velké množství pátého elementu (spirit), což zapříčinilo uvržení hlavních čtyř elementů v chaos a neustálý boj o nadvládu. Na Draenoru byl životodárný spirit všudypřítomný ve velikém množství a život na planetě se tak vyvíjel úplně jinak, s elementy v rovnováze. Elementy probudilo až počínání titána Aggramara, který na svých cestách po kosmu navštívil Draenor a, jakožto milovníka řádu, ho vyděsil obrovský organismus - Evergrowth - který pokrýval většinu kontinentu. Jednalo se o rostliny, které žily v unisonu a hrozilo jejich neustálé rozpínání, vedoucí ke zničení planety. Titán tak vytvořil s pomocí elementů obra jménem Grond, který měl bojovat proti největším organismům, Sporemounds.
Obrázek
Grond proti jednomu ze Sporemounds

Tak začala nikdy nekončící válka mezi „Breakers“ a „Primals“. Z Gronda se po jeho porážce postupně vyvinula menší stvoření, kolosy, gronni, ogroni, ogři a nakonec orkové. Ze Sporemounds vznikly Zangarské moře a Tanjaanská džungle. Ze třetího z nich pak další, menší organismy jako genesauři, botani a další rostlinná stvoření. Hlava Gronda vytvořila po jeho pádu tzv. Trůn elemenrů, důležité místo v Nagrandu, kde se zdržovaly elementární fúrie Draenoru, nejmocnější představitelé elementů na planetě. Toto místo se pak stalo jakousi Mekkou všech šamanů, navštívil ho i Gul’dan, právě tady k němu poprvé promluvil Kil'jaeden.

Obrázek
Trůn elementů

A byl to právě Trůn elementů, kam se tisíce let po jeho vzniku vypravil zlomený draenei, dříve vindicator, Nobundo. Potom, co padl Shattrath a on kvůli felem zmutované nákaze rudých neštovic přišel o spojení se světlem a časem i svou dřívější podobu, hledal další smysl bytí. Elementy samy k němu začaly promlouvat, když viděly, jak se den co den modlí za vykoupení a přivolaly ho k sobě. V Trůnu elementů ho pak naučily šamanismus. Nobundo po letech přišel do Telredoru, jednoho z posledních útočišť draenei uprostřed zangarského moře a s požehnáním proroka Velena začal učit šamanismus všechny, kdo byli ochotni mu naslouchat. Když poté tito nově vyučení šamani opustili planetu – teď už jen kontinent plující na vlnách Twisting neather, Outland – společně s dalšími své rasy a dorazili na Azeroth, hlavní překážkou pro ně nejspíš bylo přizpůsobení se novému domovu, domovu, kde jsou elementy chaotické a od počátku věků spolu bojují o nadvládu.

Příběh
Obrázek
Město Shattrath, před pádem během války s orky a Legií, rodné město Neeshky

Narodit se uprostřed válečného konfliktu je vlastně takové plýtvání rozmnožovacícho potenciálu. Pokud dítě přežije a dospěje, je to takový malý zázrak. Jedním takovým malým zázrakem byla Neeshka. Jméno ji rodiče dali podle mořského savce a ať už to mysleli jako pomstu nebo se snažili vyrovnat s traumaty z války, dívka jméno milovala.
Velikou část svého života žila v Shattrathu, městě Světla. Její otec byl vindicator, matka byla rangeri, oba velmi úspěšní ve svých profesích. Po otci Delfína nezdědila příliš, snad jen gesta a tenké rty. Po své matce však převzala lásku k přírodě.
Když Velen evakuoval část draeneiů z města při útoku orků na konci války o Draenor, měla její rodina štěstí, jejich otec vedl jednu ze skupin uprchlíků, neskončili mezi těmi, kteří zůstali jako obětní beránci sloužící k odlákání Legie.
S matkou poté žily v Terledoru, otec brzy padl v dalších bojích s Legií. Právě v Terledoru se Neeshka připojila do učení krokula Nobunda, učení šamanismu. V bojích o Tempest keep už byla mezi zúčastněnými a po pádu Exodaru, při kterém nešťastně zahynula její matka, se naplno osamostatnila.
Obrázek
Exodar

Z Azuremyst se vydala do Hinterlands, kde se chtěla připojit k menší posádce draeneiů v Quel’Danil, naneštěstí její cesta skončila v přístavu v Southshore, jelikož zjistila, že Quel’Danil byl zničen trolly. Její pozornost však upoutala temnota Dun Garoku a rozhodla se zůstat a ideálně i problém vyřešit.

Charakteristika

Přímočará, občas trošku nedůtklivá. Citlivá, občas až příliš starostlivá. Roztěkaná, často přebíhá od jednoho k druhému. Život jí nabaluje těžké multitasking challenge. A když má chvíli a nemusí se zrovna starat o milion věcí, tak si prostě jenom sedne nebo lehne, podle toho, jestli je podklad moc studený nebo ne. Nepohrdne kusem země kousek dál od ostatních, nebo nějakým zavřeným kamrlíkem. Vyskládá si kamínky na zem, jen tak pro pocit.
Má tendence se rozdávat a pak ji to samotnou štve, že neumí ostatním říct ne. Když ji někdo osloví, většinou to znamená, že je ve frontě další práce. Sama se sebou bojuje, protože ráda pomůže komukoliv, nechce vypadat neochotně, ráda by se zavděčila, hrozně ji naplňuje, když ji někdo pochválí, nebo ji někdo zmíní v příznivých souvislostech, prostě skromná.
Zároveň se ale někdy trošku zdráhá vyjít s pravdou narovinu, protože nesnáší, když musí někoho zklamat. Takže raději naslibuje, než aby odmítla, tím pádem potom nic nestíhá a je 24/7 ve stresu.
Určitě opatrná, pokud jde o kontakt s jinými rasami. Ne odtažitá, to určitě ne. Ale opatrná, jinak všeobecně vstřícná. Místy trošku rychlejší pusa než hlava, řekl bych. Ale ne, že by někoho urazila. Spíš že se třeba někdy zarazí a začne větu znovu.
Celkově nemá ráda hordu, jelikož pojem „horda“ pro ni jsou felem nasáklí elfové ničící její domov, trollové, kteří se k nim přidali, jakmile měli možnost a krvaví elfové, kteří stejně jako orkové sloužili Legii a poškodili Exodar, což zapříčinilo jeho pád. O nemrtvých ani nemluvě, jsou ztělesněním protikladu toho, v co věří. Její Nemesis pak nejspíš bude Twilight’s hammer klan a jeho Temní šamani.
Není příliš optimistická, rozhodně melancholická povaha, s tendencí utíkat od všedních problémů někam pryč do bezpečí, kde čas dělá úplně jiné věci, ale zase není nějaký ubrečený harant. Určitě se dokáže smát nebo bavit, ale sama od sebe s tím moc často nepřichází.
Trošku takový ten zasněný typ.

A fyzicky? Spíš menší oproti ostatním. Nijak výrazně, ale rozhodně menší. Obličej víc do kulata, možná se špičatou bradou. Nos má krátký, s menší bambulí na konci. Tváře mívá zabarvené, aniž by se líčila. Spíš si je musí trošku zapudrovat, když chce vypadat seriózně na nějaký obřad. Pod očima trošku kruhy, bývá často unavená.
Vlasy nenosí příliš dlouhé/a nebo nějak prakticky upravené, jsou tmavě hnědé, až černé. Monstrózní účes by ji většinu dne spíš překážel. Navíc nemá v plánu nějak na sebe upozorňovat.

Obrázek
Vždycky si pamatuj, že jsi jedinečný. Stejně jako všichni ostatní.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host