[schváleno] Feyri - Vysoká elfka

MiaRivaRossa

[schváleno] Feyri - Vysoká elfka

Příspěvekod MiaRivaRossa » 24 říj 2018, 19:17

Ahoj, rada by som požiadala o možnosť hrať vysokú elfku alebo teda quel'dorei. Pôvodne som nemala v pláne písať túto žiadosť ale do príbehu mi proste sin'dorei nezapadá a nevychádza mi to ani vekovo, preto si žiadam práve o vysokú elfku.

Meno - Feyri Femeienore
Povolanie - Kňažka
Príbeh posielam GM týmu, nerada by som aby sa prezradilo všetko o postave.

Ďakujem za posúdenie a skoré vyhodnotenie žiadosti :)

Jemmotar

Re: Feyri - Vysoká elfka

Příspěvekod Jemmotar » 25 říj 2018, 09:02

Ahoj,
příběh který jsi nám poslala (potažmo přes Thraxe, dat.:24.10) je pěkný, ale vystihuje shrnutí minulosti priesta. Nějak mi tak chybí poznat rozdíl mezi příběhem obyčejného člověka a někoho vznešeného. Chtěli bychom vědět kdo opravdu jsi a kam směřuješ. To že jsi priest je tam popsáno hezky. Chybí mi tam trochu lidský faktor, dořešit rodinné záležitosti, možná nějakou lásku a nějak obecně zaplnit tu díru v nedefinovaném stáří postavy.
Jestli máš nějaké starší žádosti na jiné servery s podobnou žádosti, klidně je přidej taky. Případně nějaké reference od ostatních. Věřím že máš nějaké zkušenosti s RP, a je mi jasné že člověk nechce tak úplně psát román ale hrát hru, takže pokud ostatní s tebou mají dobrou zkušenost a můžou se zaručit že helfy hraješ dobře, urychlí to celý proces. Jen si chci být jistý že pouštíme do hry někoho kdo zná rozdíly mezi elfy, něco o nich ví a nedělá to jen pro modré oči.
Díky za pochopení.

Na fórum tě poprosím zveřejnit krátkou charakteristiku postavy z venku. Aneb co ostatní uvidí nebo ucítí když budeš procházet kolem nich.

Mno, ale než se do toho všeho pustíš, ještě stále musíme po technické stránce vyřešit mnoho problémů a permamorhp, který by zde asi byl řešení pro modré oči, pokud to je to o po čem toužíš, ještě není připraven a může ještě pár měsíců trvat než to dáme dohromady.
Takže se ty musíš rozhodnout jestli budeš nějakou dobu hrát s modelem belfa nebo jestli si počkáš.
Díky.
Discord Realm
Jemmotar#3950

MiaRivaRossa

Příspěvekod MiaRivaRossa » 25 říj 2018, 19:17

Ahoj, určite rada všetko vyjasnim a doplním.

Opis : Feyri je priemerne vysoká žena chudej postavy, jej dlhé vlasy nesú blonďavú až bielu farbu, necháva ich rozpustené voľné na ramená ale samozrejme občas ich pri ošetrovaní či iných činnostiach musí spútať do copu. Na tvári ako prvé zaujmú dlhé riasy ktoré jej vyrastajú s prenikavo modrých očí , nasleduje malí ostrý noštek a úzke pery ktoré zakrývajú pekný mili úsmev. Elfka nosí prevažne biele, elegantné, pekne zdobené šaty, občas samozrejme zatúlané od krvy či blata (používa pervol na biele prádlo ;) ) , jej celkový vzhľad je veľmi uhladený, nieje prehnane odhalená ani vyzývavá i keď je to celkom pekná žena. Celkové jej správanie je na úrovni. Hovorí príjemným tonom, neskáče do reči, vypočuje si názor, premyslí odpoveď a až potom hovorí, nieje zbrklá ani afektovaná, skôr dúmava a chápajúca. Vyžaruje z nej dobrá atmosféra a nálada, tým že sa snaží ostatným pomôcť a poradiť, veľa vecí hovorí a robí opatrno, pečivo ale stále pozitívne naladená. Ostatný v jej oklí sa s nou cítia dobre a príjemne.

Čo sa týka veku, tým že elfovia dospievajú na ľudský vek neskoro a podľa deja je pád Silvermoonu ešte len zopár rokov späť, pre vysvetlenie veci s rodinou a vekom :
Feyri bola ako malá privezená s rodičmi ktorí sa venovali mágii do Stormwindu. Niekoľko rokov spolu žili v meste až dokým jej rodičia neboli povolaný do boja, Zimba a Aldo svetužial nemali toľko šťastia a pri boji zahynuli. Domov sa vrátila len správa o smrti rodičov a tak sa rozhodovalo čo s osudom vtedy len 15 ročnej elfky. Ľudia sa jej ujať nechceli a tak skončila v sirotčinci kde niekoľko mesiacov žila až kým si ju pod ochranné krídla nevzala práve kňažka ktorá v sirotčinci pomahala a neskôr Feyri aj učila. Niekoľko rokov trvalo kým ľuďom elfka začala veriť, veď ostala úplne sama v cudzom meste. Ešte do dnes si udržiava v hlave spomienku na deň keď sa objavil v dverách ich domu smutný vojak s listom v ruke. Doba ubiehala, bolesť a nepochopenie mladej osoby v nej rástli až do momentu kedy už zúfalá hľadala cestu, a cestu našla, cestu svetla a viery ktorá ju prijala a ktorá jej pomohla zbaviť sa zášte a bolesti po strate najbližšich a to bol ten zlomový moment kedy si Feyri uvedomila že bolesť zo straty ktorá ju naplnuhe už tak dlho , môže byť premenená práve vďaka viere a svetlu na lásku a dobro ktorú dá druhým tak, ako ju jej dávali rodičia. Pochopila že uzavrenim a samotou nezmení to čo sa stalo a ak chce dosiahnuť to aby už ďalší neostali sami a nedopadli ako jej rodičia, musí začať u seba a tak možno pomôcť mnohým ďalším.

Feyri sa nikdy nevzdala svojich koreňov a svojho pôvodu, vždy bola iná ako ľudské deti, tým že nebola úplne dieťa už ovládala rodnú reč a poznala históriu svojej rasy. A tak to aj pretrvalo, vždy bola hrdá na to kto je, ale nikdy nezabudla na to že jej práve ľudia pomohli, že ju všetkému naučili a že sa jej ujali.
Žena má v dnešnej dobe 52 rokov. Jej výcvik a spoznávanie trvalo dlhých 37 rokov.

Čo sa týka elfa ako takého, v minulosti som hrala helfa druida, helfa mága (mythia) a ešte jednu helfku mága (nostalgia) , vlasne som nikdy belfku nehrala.

Túto postavu chcem hrať ako helfku z dôvodu že to má byť postava mladá ale učená priamo v kláštore ludmi. Nikdy sa nevzdala viery v svetlo lebo nemala vlasne k veku a tomu ako a kde žila, dôvod. Tudiž ani nezažila hrôzu pádu Silvermoonu. O modré oči mi nijak extra nejde, i keď bolo by to pekné ale určite ju, pokiaľ by ste to schválili, budem určite hrať aj s modelom belfa, i keď model Helfa by potešil :) ale stále sa to dá RPiť.

Elfovia sú proste vznešený národ ktorý nerobí všetko zbrklo, neozierajú sa, nenadavaju a neohovaraju, pohybujú sa ladne, správajú sa vznešene a s gráciou. Majú svoje zvyky a zakladajú si na umení, dobrej hudbe a dobrom jedle či víne, odpočinku a vpodstate istej formy luxusu ale zas ona ako Kňažka toľko na tom luxuse dbať nebude , lebo materiálne vyžitie pre ňu nieje až tak podstate, skôr to duševné.

Jemmotar

Příspěvekod Jemmotar » 30 říj 2018, 12:35

Jestli to chápu správně, tak žádáš jen o povolení říkat si Quel'dorei, jest tak? S tím nemáme problém, a klidně tu postavu tak hraj.
Pokud se k nám donesou nějaké zvěsti že se tvá postava nemá chovat jak by měla, očekávej pozvánku do převychovávacího ústavu pro mladé elfy.
Až budeme technicky schopni zajistit modré oči, dáme vědět.
Díky.

Schváleno
Discord Realm
Jemmotar#3950

MiaRivaRossa

Re: [schváleno] Feyri - Vysoká elfka

Příspěvekod MiaRivaRossa » 31 říj 2018, 09:47

Ďakujem vám za schválenie :) budem sa snažiť hrať ju čo najlepšie ako budeme vedieť ale samozrejme prihliadajuc na príbeh a výchovu.