Oslava letního slunovratu

Uživatelský avatar
Valinn
Příspěvky: 10
Registrován: 19 srp 2017, 20:27

Oslava letního slunovratu

Příspěvekod Valinn » 17 čer 2018, 17:54

Letní slunovrat se blíží a s ním přichází i každoroční oslava! Jako každý rok, oblékl se Lornin Dvorec do zářivých barev léta a okolo celé osady vyrostly hranice, které vzplanou se západem slunce.

Z kdysi rituální záležitosti, se dnes stala hlavně oslava léta a všeho, co sebou přináší. V dřívějších časech v období slunovratu žádaly takzvané „Harvest-witch“ přírodu o požehnání již rostoucí úrody, aby tak zajistily vydatnou sklizeň. Od tohoto zvyku se postupem času upustilo, přesto však lidé v tento čas pořádají oslavy napříč celým krajem.
Oslavy, trvající celý týden kolem letního slunovrat začínají vždy po západu slunce. Lidé po každodenní tvrdé práci zasednou k prostřeným stolům a hodují do pozdních hodin. Celá oslava vrcholí šestého večera, kdy za bujarého zpěvu a tance, je zapálen velký slaměný panák a jeho popel rozházen po úrodných polích.

Do víru oslav se muže ponořit každý, v týdnu mezi 18. a 23. dnem šestého měsíce. V sobotu 23.6 oslavy vyvrcholí slavnostní hostinou, tancem, mnoha soutěžemi a zapálením slaměného panáka.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host